Dalibora Bijelic Photography

Láska v čase koronaviru | Podpoř malé místní podnikatele

Věci se změnily. Svět se zastavil. V posledních několika letech jsem pracovala velmi intenzivně, cestovala, plánovala, snila, učila jsem, vybudovala jsem si svůj malý business a plánovala život. Nikdy mi nebylo tak dobře. Kdo by čekal takový scénář? Kdo by si kdy pomyslel, že budeme všichni muset zastavit a změnit svůj život v tichu domova? Objevit znovu sami sebe? Sedím v pokoji a poslouchám tlukot svého srdce, které je v těchto dnech většinou klidné, ale začíná bít rychleji pokaždé když začínám mít nejisté myšlenky a strach z toho, co bude dál. Strach o své blízké, strach o to, že mi zavolají a řeknou, že jsou nemocní. Strach z toho, že vše bude trvat déle. Už jsem přišla o většinu zakázek na léto. Všichni z nás, malí podnikatelé, čelí této nelehké situaci. Nemůžeme pracovat. Pokud jste na volné noze, znamená to, že nemáte vůbec žádný příjem a pokud nemáte našetřeno, je velmi těžké se vypořádat s každodenními výdaji. Bude to velmi těžké období.

Každodenní život, jak nám byl znám, se zastavil. Zhluboka se nadechuji a jsem vděčná, že jsem živá a zdravá. Za to, že mám své milované blízko. Za to, že mám možnost mluvit každý den se svými přáteli. To jediné, co teď máme, je ČAS. Celý svět se zastavil a najednou máme spoustu času. Čas na čtení, čas na učení, čas na cvičení, čas mluvit a čas se nadechnout. Čas pro sebe. Příroda má čas se zotavit. Možná i my máme čas přemýšlet a dojít k lepším závěrům. Laskavost a sdílení, vzájemná pomoc, upřednostňování potřeb ostatních namísto svých vlastních. Vše dříve nebo později skončí. Doufám, že až vše skončí, budou z nás všech lepší lidé. 

Posílám lásku a podporu všem malým podnikatelům. Jsou to těžké chvíle, ale nezoufejte. Jsme v tom všichni společně. Jsem si jistá, že najdeme cestu, jak si navzájem pomoci. Pokud tohle čtete a myslíte si, že bych Vám mohla nějak pomoci, klidně jen tím že si spolu promluvíme, dejte vědět. Nemusíte v tom být sami.

Připravila jsem pro Vás pár tipů, jak můžete pomoci malým podnikatelům ve Vašem okolí. Bez ohledu na to, jak je pomoc malá, může velmi pomoct. Tady jsou! 

Tady jsem sepsala pár malých podnikatelů, které bych tímto článkem ráda podpořila. Pokud máte čas, prosím klikněte na link, koukněte na jejich stránky, sledujte je na sociálních sítích. Takto jim společně můžeme alespoň virtuálně pomoci.

Moc děkuju Jitce Houzarové za český překlad!


Yes & Yes

Holky z Yes & Yes dělají neskutečně úžasnou práci v oboru organizace a planování svateb a eventů. Mohla bych o nich napsat hodně, ale věřím že v Česku o nich mnozí z Vás už vše ví. To, co mě u nich nejvíce dostalo, jsou jejich otevřená srdíčka. Neskutečně miluji to, co dělají. Hodně mi pomahají, i když nemusí, a toho si moc vážím.

Jejích web: https://yesandyes.cz

Jejích Instagram: www.instagram.com/yesandyes.cz

Yes & Yes CZ organizace a planovani svadeb

foto: Barbora Bistiak


Barunka Gajová

Baru je jako mladší ségra. Vidím v ní sama sebe před 15 lety. Je plná snů a lásky. Talentovaná fotografka z Olomouce, která se nebojí hledat sebe samu a následovat své sny.

Její web: https://besignphoto.cz

Její Instagram: https://www.instagram.com/barunkaga/​

Barunkaga Barunka Gajova Olomouc fotografka


Ywonn

Ywonn o sobě na webu říká že miluje svůj život, svou rodinu a práci, západ slunce, cestování, kuře na paprice. Moc ráda dělá radost druhým, byť jen úsměvem nebo vlídným slovem a nebo třeba fotografiemi. Její prace je srdcovka, a jako člověk je neskutečně milá.

Její web: http://www.ywonn.cz

Její Instagram: https://www.instagram.com/_ywonn_/

Ywonn fotografie


Honza Martinec

Honzu jsem poznala díky kamarádce Romaně Marii Jokelové. Jeho energie a pozitivní přístup k životu mě moc baví. Honza je neskutečně talentovaný fotograf a taky bavič. Mám ho moc ráda.

Jeho web: https://honzamartinec.com

Jeho Instagram: https://www.instagram.com/honzamartinec/​

Honza Martinec wedding photographer
 


Piiir

Věřím v ručně vyráběné produkty s láskou. Ondra Plášil vyrabí vše sám, s úctou k přírodě a materiálům, které používá.

Jeho Instagram: https://www.instagram.com/piir.cz

Piir.cz

 


Podběl

Hanu jsem potkala, když jsem začaala plánovat workshopy v Česku a hledala jsem místní floristku. Ve chvíli, kdy jsme se potkaly, jsem věděla, že je stejný snílek jako já. Hana s Janou pracují pod názvem Podběl a dělají s květinami hotová kouzla. 

Jejich Instagram: www.instagram.com/_podbel_

Podbel Olomouc kvetiny


Vault42

Kdybych žila v Olomouci, Vault42 by byl můj coworking prostor. Krásné místo, plné krásné energie a kreativních lidí. 
 

Jejích web: https://www.vault42.cz

Jejích Instagram: https://www.instagram.com/vault_42/

Vault42 Olomouc coworking


Trouble Café

Asi moje nejoblíbenější kavárna v Olomouci. Je jich víc, ale tohle místo je krasné, má výbornou kávu a snídaně a je pet friendly! Pokaždé, když tam přijdu, uvítají mě s úsměvem a můj pejsek k tomu dostane vždy pohlazení a kokino.

Jejích Instagram: https://www.instagram.com/troublecafe.cz

Trouble cafe Olomouc kavarna


Marinski Heartmades

Její jméno je Marina Marinski. Začaly jsme podnikat ve stejnou chvíli, kdy jsme byly jen dvě holky s velkými sny. Naše první výstava se jmenovala “Masta moze svasta”, neboli “Představivost může cokoli ”. A od toho dne věřím, že je tomu tak. Sni ve velkém, pracuj tvrdě. To bylo naše motto od samého začátku. 

Její website: https://marinski.me

Její Instagram: www.instagram.com/marinskiheartmades

Marina Marinski Hearmades


Moji ostatní přátelé, podnikatelé a umělci, které jsem rozdělila podle zemí. Je jich určitě o mnoho více, proto prosím nebuďte smutní, jestli jsem Vás zde nezmínila. Byl by to nekonečný seznam, protože Vás mám všechny ráda.

 

Česká republika:
Marcela Bartuskova
Kvalitni Fotky
DIB Productions
Vojta Hurych
Žaneta Valentova
Tomaš Maly
Evenue Photography
Tereza Heinich
Khiria
Lukas Neasi
Petra Tomicova
Honza Barton
Jitka Sidlova
Jitka Houzarova
Michala Rusanukova
Romana Marie Jokelova
Zorana Smesna

 

Chorvatsko:
Aleksandra Dordic
Vladimir Mudrovcic
Viktor Pravdica
Tomica Rasetina
Damir Plavotic
Martina Skrobot
Pixy with Love
Yes I DU
Something Blue Weddings
Franjo Starcevic
Vlado Cvirn
Nina Roland
Sanja Tusek
Karmen Oblak
Inkconnection Tattoo Parlour

 

Španělsko:
Emma Espejo
Volvoreta
Kuny Diamond
Lele Pastor
Mamas and Tapas
Vagabond Van

 

Holandsko:
Wianda Lamar
Naomi van der Kraan
Leontine de Hollander
Joyce Huis
Raisa Zwart
Jon & Kim Tarifa

Awwwards